Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BELEDİYE 137 İŞÇİSİYLE TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

Buradasınız: Haberler - Belediye 137 İşçisiyle Toplu Sözleşme İmzaladı

1962 görüntülenme - Tarih: 25.02.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi ile Hak İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak imzalar atıldı.

Sözleşme gereği belediye işçilerine 2015 yılı için verilen ücret zammı ve tazminatlardaki artışla yıllık artış ilk yıl için ortalama %10 ve ikinci yıl için ortalama %9 civarında seyretti. Belediye Başkanlık makamında yapılan imza törenine Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Hizmet İş Sendikası Erzincan Şube Başkanı Harun Mutlu, Belediye Başkan Yardımcıları Karabey Atıcı ile Sami Mollaoğulları, sendika temsilcileri ve bazı birim müdürleri katıldı.

Hizmet İş Sendikası Erzincan Şube Başkanı Harun Mutlu yaptığı konuşmada, sözleşmemizin hayırlı olmasını dileyerek sözleşmede tanına  haklardan dolayı belediye çalışanları adına Başkan Başsoy’a teşekkür etti.

Başkan Başsoy ise "Bu sözleşme hem bizim açımızdan, hem de işçilerimizin açısından çok iyi bir anlaşma oldu. Emeğin savunulmasına saygı duyuyoruz. İşçinin alın teri kurumadan hakkını vermek bizim boynumuzun borcudur. Sözleşmemiz hayırlı olsun." dedi.

Konuşmaların ardından 2015 ve 2016 yıllarında geçerli olacak sözleşmeyi Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ile Hizmet İş Sendikası Erzincan Şube Başkanı Harun Mutlu imzaladı.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR