Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
KÜLTÜREL ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Buradasınız: Haberler - Kültürel Çalışmalarımız Devam Ediyor

1646 görüntülenme - Tarih: 10.02.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi kültürel çalışmalar kapsamında yürüttüğü bir dizi proje ile Milli Kültürümüzü gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.

Belediye bünyesinde uzun yıllardır hizmet veren Mehter Takımını güçlendirerek geliştiren Erzincan Belediyesi, şimdide Halk Oyunları ekibi kurma çalışmalarına başladı. Belediye Sosyal Tesislerinde uzman eğitmenler tarafından 20 kişilik ekibe eğitim verilirken, halk oyunları ekibi, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü kutlamalarında hemşerilerimizin beğenisine sunulacak.

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy   “Kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak açısından çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu tür çalışmalarımız devam edecek. Halk oyunlarına gönül vermiş ve öğrenmek isteyen tüm hemşehrilerimizi ekibimize katılmayı davet ediyorum. Bu çalışmalar sadece bir ekip kurma çalışması değil, bir halk oyunu kursu şeklinde planladık. Hemşehrilerimiz de istedikleri takdirde bu tür etkinlikler yürütebilsin diye bu ortamı herkese sunacağız. Bu çalışmalarda emeği geçen her kese teşekkür ederim.” Dedi.

Erzincan Belediyesi Halk Oyunları Ekibi 10 kişilik bir kadro ile ilk gösterisine hazırlanırken, çalışmaları gönüllü belediye personeli ile yürütüyor.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR