Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BUZ PİSTİ AÇILDI

Buradasınız: Haberler - Buz Pisti Açıldı

2815 görüntülenme - Tarih: 21.12.2014    YAZDIR

Erzincan Belediyesi öncülüğünde Erzincan’da yeni hizmete giren buz pistinin açılışına  Vali Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Ticaret Odası Başkanı Selçuk Polat, Erzincan Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon ve çok sayıda vatandaşın katılımlarıyla açıldı.
 

Erzincan’da özel bir firma tarafından Belediye Kültür Evi arkasına, yaklaşık 35 ton su kullanılarak, 12x28 metre ebadında buz pisti yapıldı. Pistin açılışına katılan Vali Kahraman ve Başkan Başsoy buz hokeyi oynadı.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Yaşanabilir bir kent, modern bir kent olma yolunda Erzincan bir adım daha ileri gitmektedir. Ergan Kayak Merkezimizle birlikte şehri bir kış sporları merkezi haline dönüştürme çabamız devam ediyor. Şehir içinde de bu maksatla bir buz pisti kurulması için öncülük ettik ve çalışmamızı neticelendirdik. Bu pistimiz tamamen doğal bir pisttir.  Yapay değil tamamıyla orijinal ve standartlara uygun bir pisttir. İnşallah 3 ay boyunca burada açık kalacak ve hocalarımızın eşliğinde burada çocuklarımız gece geç saatlere kadar aydınlatma sistemi sayesinde bu buz pistinin tadını çıkaracaklar. Biz Erzincan Belediyesi olarak hemşehrilerimize yenilikler getirmek için her gün yeni projeler üretme peşindeyiz. Bugün açılışını yapacağımız bu buz pistinde küçük yaştaki çocuklarımız, diğer Avrupa kentlerinde gördüğümüz bu denge sporuna da alışmış olup, eğitimini ve antrenmanını yapacaklar. İnşallah ileri ki senelerde bu buz pistini kalıcı hale getireceğiz. Şehrimizin çeşitli noktalarında bu hizmeti sunmaya çalışacağız. Diğer spor dallarından Erzincan’ımız da nasıl birinciler çıkıyor ise inşallah bu spor dalında da Erzincan’ımızdan birinciler hem Türkiye’de hem dünyada başarılı sporcular çıkacaktır” diye konuştu.

Açılış sonrası gösteri amaçlı buz hokeyi maçı yapıldı. Vali Kahraman ve Başkan Başsoy, maçtan önce piste çıkarak buz hokeyi oynadı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR