Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKAN BAŞSOY ÇALIŞMALARI DENETLEDİ.

Buradasınız: Haberler - Başkan Başsoy Çalışmaları Denetledi

1901 görüntülenme - Tarih: 11.12.2014    YAZDIR

Erzincan belediye Başkanı Cemalettin Başsoy şehir genelinde yürütülen çalışmaları Erzincan basını ile birlikte incelemede bulundu.

12 Aralık tarihinde gerçekleştirilen incelemelerde Başkan Başsoya Başkan Yardımcıları Şükrü Beyitoğlu Karabey Atıcı Sami Mollaoğulları ve Halit Mutlu eşlik etti.

 Öncelikle yapımı kısa süre önce tamamlanan hastane bulvarını ziyaret eden Başkan Başsoy burada yürütülen Bisiklet yolları ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında Basın mensuplarına bilgi verdi.

 Şehir genelinde yapılan çalışmaların toplam maliyetinin bugüne kadar 18 Milyon TL olduğunu söyleyen Başkan Başsoy “30 Mart yerel seçimlerinden sonra başlattığımız çalışmalar şehrimizin dört bir yanında devam ediyor. Genişliği 20m, uzunluğu 10 km olan Hastane Bulvarda öncelikle alt yapı çalışmalarını daha sonra peyzaj düzenlemesini gerçekleştirdik. Ağaç sökme makinesi vasıtasıyla naklettiğimiz çam ağaçlarıyla bulvarın çevre düzenlemesini yapıyoruz.

Erzincan’ın fiziki şartlarını göz önüne alarak, bisiklet yolları projesini başlattık. Bulvar üzerinde yürüttüğümüz bisiklet yolları buradan Mit kavşağına kadar, Tedaş Kavşağından Ak Yazı kavşağına kadar devam edecek. Projenin İkinci etabında Akyazı Kavşağından Ekşisuya üçüncü etabında ise Emniyet kavşağından Üniversiteye kadar devam ettireceğiz.

Hemşehrilerimize verdiğimiz sözlerin hepsini birer birer gerçekleştiriyoruz. Biz göreve geldiğimizde Cansuyu Projesi çalışmaları %25 civarında iken projenin hızlanması ile birlikte %90 lara ulaşmış bulunmaktayız. İnşallah Bu ayın sonunda Cansuyu projesi tamamlanmış olacak. 2015 yılında ise şehrimizde asfaltlanmamış yol yapılmamış kaldırım bırakmayacağız.dedi.

Basın Mensuplarına yaptığı açıklamada park ve bahçe çalışmalarına da değinen Başkan Başsoy,  “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün çalışmaları neticesinde 20Km lik otomatik sulama sistemi kurduk. Önümüzdeki yıl bütün park ve bahçelerde bu sistem uygulanacak. Ayrıca parklarımızda yenileme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ekşisu Mesire alanında yapılan çalışmalarımız ise kısa sürede tamamlanacak.

Daha önce beyan ettiğimiz projelerimiz arasında bulunan kentsel dönüşüm projesinde ise son aşamaya gelindi.2015 sonu itibariyle Kızılay Taksim Hocabey mahalleleri ve Merkez Çarşısında çalışmalara başlanacak. Yine söz verdiğimiz diğer bir proje olan tramvay projesinin gerçekleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor.”dedi

 Daha sonra 75.yıl bulvarında yürütülen bisiklet yollarını, Karaağaç mahallesi 750 ve 758 sokaklarda yürütülen yol genişletme çalışmarında incelemelerde bulunan Başkan Başsoy,“Yaptığımız çalışmalara bağlı olarak şehrin muhtelif yerlerinde yeni cadde açılması ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu bölgelerde yaptığımız çalışmalar neticesinde bu sokağı bir cazibe merkezi haline getireceğiz.”

 Ardından eski sanayi bölgesinde yürütülen asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Başsoy ve Beraberindekiler çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Burada bir açıklama yapan Başkan Başsoy “Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar 63 tona yakın asfalt serimi gerçekleştirdik. şehir genelinde yürüttüğümüz asfalt çalışmalarının yaklaşık maliyeti 18 Milyon Liradır.  Havaların müsaade ettiği sürece çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR