Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ÖĞRETMENLER GÜNÜ DÜZENLENEN ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

Buradasınız: Haberler - Öğretmenler Günü Düzenlenen Çeşitli Etkinlikler İle Kutlandı

1911 görüntülenme - Tarih: 23.11.2014    YAZDIR

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından Müftülük Konferans Salonunda bir kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkan Vekili Dursun Hira, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, il protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından kürsüye gelen Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise Erzincan Valisi Süleyman Kahraman  "Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak, "Tüm Türkiye'de olduğu gibi Erzincan'da da öğretmenler gününü kutlamanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Bu vesile ile başta görev başında şehit düşmüş öğretmenlerimize ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca fedakârca görev yaparak emekli olmuş öğretmenlerimize sağlıklı uzun bir ömür diliyor bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum."dedi

 

Yapılan konuşmaların ardından 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı sonunda emekliye ayrılan öğretmenlere ve Milli Eğitim personellerine Erzincan Valisi Süleyman Kahraman tarafından Hizmet Şeref Belgesi ve plaket verildi ve göreve yeni başlayan stajer öğretmenler yemin etti.

Programda son olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın istekleri ile Ülke genelinde düzenlenen 'Ekmek İsrafını Önleme' konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmada İlimizi Türkiye genelinde temsil edecek olan öğrencilere Erzincan Valisi Süleyman Kahraman tarafından ödülleri verildi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR