Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BENİMDE ELİMDEN TUTAR MISIN PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI.

Buradasınız: Haberler - Benimde Elimden Tutar Mısın Projesinin Açılışı Yapıldı

1779 görüntülenme - Tarih: 22.10.2014    YAZDIR

 

Erzincan İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ERİHMED) tarafından yürütülen ve yaklaşık 120 öğrencinin Arapça ve İngilizce eğitimi alacağı "Benimde Elimden Tutar mısın" PRODES projesinin açılış töreni yapıldı.

22 Ekim Çarşamba günü, derneğin hizmet binasında düzenlenen törene Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, ilgili kamu kurumlarının müdürleri, Ak Parti İl başkanı ve Dernek Başkanı Burhan Çakır, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, dernek üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan ERİHMED Derneği başkanı Burhan Çakır "Devletlerin ve milletlerin geleceği, genç ve temiz nesillerle mümkündür. Özlenen ve beklenen Asım'ın nesli yetişiyor. Bizler Milletimize hizmet onlara katkı sağlamak için varız ." dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise "Kurulduğundan beri büyük devlet adamları yetiştiren bu okulların açılmasına vesile oları herkese saygıyla anıyorum. Dinimiz İslam bize insan olmayı, öğrenmeyi ve öğrendiklerimizi öğretmeyi tavsiye ediyor. Bizler de bu doğrultuda çalıştık çalışmaya da devam ediyoruz. Bu derneğin esas amacı gelecek nesli iyi yetiştirmektir."dedi

Son olarak bir konuşma yapan Vali Kahraman "Biz insana yapılan yatırımın her zaman yanındayız. Yeter ki, yatırımımız insan olsun. İnsan yaratıkların arasında en şerefli yaratıktır. Bu bakımdan ona yapılan yatırım hiçbir zaman boşa gitmez. Bu proje İnşaallah bundan sonra da devam edecektir. Sevgili gençler, bizler sizden çok şey bekliyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. İleride Başbakan, Vali, Emniyet Müdürü gibi görevlere geleceksiniz. O yüzden bu projeleri fırsat bilip, kendinizi yetiştirme noktasında bu projeyi iyi değerlendirmelisiniz." dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR