Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKANI CEMALETTİN BAŞSOY, BELEDİYENİN SON 6 AY İÇERİSİNDE YAPTIĞI ÇALIŞMALAR HAKKINDA GENEL BİR DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.

Buradasınız: Haberler - Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Belediyenin Son 6 Ay İçerisinde Yaptığı Çalışmalar Hakkında Genel Bir Değerlendirmede Bulundu

1878 görüntülenme - Tarih: 07.10.2014    YAZDIRGöreve başlamasının ardından vatandaş odaklı hizmet verdiklerini belirten Belediye Başkanı Başsoy, "Çalışmalara, kentimizin en önemli problemi olan yol ve kaldırımlardan başladık. Son altı ay içerisinde 24 bin ton asfalt kullanarak 210.000 m2 cadde ve sokak asfaltlandı. Kısa bir süre önce yapılan ihale sonucunda yıl sonuna kadar 75 km'lik bir asfalt çalışması daha yürüteceğiz. Kilit parke kaplı yollar ile birlikte yıl sonu hedefimiz olan 100 km'yi aşmış olacağız.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, hem personel hem de zaman açısından fayda sağlayan otomatik sulama sistemlerinde ise 14 km ye ulaşıldı. Havaalanı Bulvarı, Araştırma Hastanesi Bulvarı, Halit Paşa ve Fevzi Paşa Caddeleri ile Ergenekon Bulvarı üzerindeki caddelerde uygulanan otomatik sulama sistemini yaygınlaştıracağız. Şehrin tüm bulvar ve ana caddelerinde refüj sulamaları ile yeşil alanların tamamında bu sistemi uygulamayı hedefliyoruz.  

24 büyük projemizin içersinde yer alan ve maliyeti yaklaşık 1 Milyon TL.'yi bulan Bisiklet Yolları Projesi ise ihale aşamasında. İlk örnekler için bu yıl çalışmalara başlamayı hedefliyoruz.

Ayrıca söz verdiğimiz havaalanı ile üniversite arasına yapılması planlanan tramvay projesi fizibilite çalışmaları da devam ediliyor. Raylı sistemin şehrimizde oluşturacağı katkı ve maliyet analizlerini yapıyoruz. Bu proje bu analizler sonrasında netlik kazanacak.

Görüldüğü üzere, ilk altı ayda kentin önceliği olan asfalt çalışması bizim de önceliğimiz oldu. Bütün gücümüzü üstyapı  çalışmalarına aktardık. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra çok önemli diğer projelerimizi birer birer hayata geçireceğiz.

Müjdesini vermek için sabırsızlandığımız bir çok önemli projemiz var." Dedi.Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR