Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
TOPLU BAYRAMLAŞMA TÖRENİ BELEDİYEMİZDE YAPILDI.

Buradasınız: Haberler - Toplu Bayramlaşma Töreni Belediyemizde Yapıldı

1660 görüntülenme - Tarih: 07.10.2014    YAZDIR

Erzincan'da toplu bayramlaşma töreni Kurban Bayramının ikinci gününde Erzincan Belediye Sarayın da düzenlendi. İl protokolünün katıldığı bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Törene Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, il protokolü, askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları veren Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy " Bizler asırlar boyu bu topraklarda birlik beraberlik içerisinde Alevisi ile Sünnisi ile Türkü ile, Kürdü ile hep bir olduk, birlikte olduk, beraberce iri olduk diri olduk hep birlikte Erzincan olduk, Türkiye olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Bu bayramlar bizi her dönemde bir arada tuttu.
Allah'a hamd olsun böyle güzel bayramlarımız var. Bizlere böyle güzel günleri yaşatıyor. Çevremizde sınırlarımızda birçok olaylar yaşanırken, hamd olsun ülkemiz birlik beraberlik ve barış içerisinde asırlarca ve ilelebet tek devler olarak, tek bayrak olarak ve tek millet olarak devamlılığını sürdürmüştür ve sürdürmeye devam edecektir. Dünyanın her yerinde kan ve gözyaşı dökülen
Müslüman kardeşlerimizin de bir an önce huzur ve barışa kavuşmalarını dilerim ."
dedi

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise kardeşlik ve beraberlik duygularının en üst seviyede yaşandığı bayramların kıymetinin bilinmesi ve küs olanların barışması gerektiğini ifade ederek; "Dünyanın birliğe, barışa, sevgiye ve kardeşliğe ihtiyacı
var. Bu bayramlar vesilesiyle birbirimizi kucaklayalım, birbirimizin gönlünü alıp, sevinçlerini paylaşalım. Tüm Erzincanlıların kurban bayramını tebrik ediyorum " dedi.

Bayramlaşma töreninin ardından Başkan Başsoy ve protokol mensupları sırasıyla Erzincan Emniyet Müdürlüğü, 100. Yıl Atatürk Huzurevi, Engelsiz Yaşam Merkezi, 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezi, İl Jandarma Komutanlığı ve hastaneleri ziyaret ettiler.
Ziyaret edilen kurumlarda nöbet tutan memurların bayramı kutlanırken, huzur evi ve engelsiz yaşam merkezi sakinleri ile ziyaretçiler özel sohbetler gerçekleştirdiler. Hastane ziyaretlerinde Vali Kahraman ve Başkan Başsoy'a eşleri de katıldı. Hastalar ve hasta yakınları ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken, hastalara lokum ikram edildi.Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR