Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Buradasınız: Haberler - Yeni Eğitim Ve Öğretim Haftası Kutlama Mesajı

1685 görüntülenme - Tarih: 14.09.2014    YAZDIREğitim, kalkınma ve gelişmenin temeli, Türkiye'nin geleceğidir. Çocuk ve gençlerimiz ne kadar iyi yetiştirilirse, onlara ne kadar çok imkân sunulursa şehrimizin ve ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır.

Son on, oniki yılda güçlü siyasi irade tarafından ülkemizde tesis edilen istikrar ortamı sayesinde, geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin en iyi şartlarda, kaliteli bir eğitim almaları, devletimizin öncelikleri arasında yer aldı ve almaya devam edecektir.

İlimiz bu konuda Türkiye ortalamalarının üstünde imkan ve avantajlara sahip. Türkiye genelinde bir öğretmene 20 öğrenci düşerken
Erzincan'da bu rakam ondört. Ülke ortalamalarına göre, derslik başına 30-32 öğrenci düşerken, bu rakam ilimizde 18-20 civarındadır. Bu avantajlar okullaşma oranına yansıyor. Türkiye genelinde okullaşma oranı liselerde % 70 lerdeyken Erzincan'da bu oran % 80'in üzerinde. Bu imkanlar doğrultusunda öğretmenlerimizden beklentimiz şehrimizin eğitim kalitesini artırmaktır. İlimiz artık başarı sıralamasında daha üstlerde yer almalıdır diye düşünüyorum.  

Eğitim ve öğretim çalışmaları bir ülkenin en önemli işlerinden biridir. Bu iş kapsamında en büyük yük, fedakâr öğretmenlerimizin omuzlarındadır. Yarınlarımız, öğretmenlerimizin yetiştirdiği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle şekillenmektedir. Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken büyük bir sevgiyle görev yapan öğretmenlerimize de şükranlarımı sunuyor kolaylıklar diliyorum.

Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılında değerli öğretmelerimize, sevgili öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.

                                                                                                                                                          Cemalettin
                                                                                                                                                           BAŞSOY

                                                                                                                                                           Erzincan
                                                                                                                                                     Belediye Başkanı

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR