Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
TUSELOG PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

Buradasınız: Haberler - Tuselog Projesi Toplantısı Yapıldı

1956 görüntülenme - Tarih: 02.09.2014    YAZDIR

1 - 2 Eylül tarihleri arasında Biyobozunur ve Geri Dönüştürülebilir Atıkların Ayrıştırılması ile ilgi Farkındalığın Arttırılması atık yönetimi toplantısına Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı H. Şükrü Beyitoğlu, İsveç (Östergötland) Linköping Belediyesi ve ülkemizden Burdur, Karaman, Erzincan, Malatya belediyelerinden yetkililer katıldı.

 

Tuselog toplantısında Genel Hedefler, Özel Hedefler, Projenin hedef grupları, Nihai faydalanıcılar, Beklenen sonuçlar, Temel faliyetler konuları görüşüldü. Biyobozunur ve Geri Dönüştürülebilir Atıkların Ayrıştırılması ile ilgi Farkındalığın Arttırılması atık yönetimi projesiyle alakalı bir açıklama yapan proje sorumlusu Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Tacettin Paçacı sunları söyledi;

"Yaklaşık bir yıldır bu proje kapsamında çalışmalar yürütüyoruz. Erzincan Belediyesi olarak atıkların geri dönüşümü ile alakalı çalışmalarımız var. Bu projeler neticelendiğinde atıkların evlerde, kaynağında ayrıştırılması maksadına ulaştığımızda, geridönüşüm adına önemli bir adım atmış olacağız.

Yaptığımız bu çalıştay, bu ve benzeri projeler için altlık oluşturmaktadır. İlk olarak evsel atığın kaynağında ayrıştırılması ile ilgili farkındalığın arttırılması ile atığın kalitesinin artması sağlanacak. İkinci olarak da düzenli depolama alanlarında oluşturulacak yalıtılmış hücreler içerisinde depolanacak olan atık akışları geri dönüşüm endüstrisi ve enerji üreten firmalar için erişebilir ve cazip kılınacaktır."

Bu etkinliklerin yanı sıra dört Türk belediyesi ayrılmış olan bu atıkları toplamak ve taşımak için gerekli alt yapıyı ve hizmeti sunmak için eş finansman desteği sunuyor. Linköping Belediyesi de düzenli depolama alanlarından biyogaz üretimi teknolojileri konusunda uzmanlaşmış tedarikçileri üretim, teknoloji, ticari destek ve pazarlama anlamında projeye destek vermelerini sağlayacak."

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR