Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
İTFAİYE EKİPLERİNDEN YANGIN EĞİTİMİ

Buradasınız: Haberler - İtfaiye Ekiplerinden Yangın Eğitimi

230 görüntülenme - Tarih: 03.09.2018    YAZDIR

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 3’üncü Ordu Komutanlığı'na bağlı askeri itfaiye ekiplerine eğitim verildi.

29 Ağustos Çarşamba günü 3. Ordu Komutanlığı'na bağlı askeri itfaiye ekiplerine teorik ve uygulamalı olarak temel itfaiyecilik eğitimi, yangın bilgisi, yangın güvenlik önlemleri ve yangın söndürme teknikleri eğitimleri verildi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy konuyla ilgili açıklamasında; “Yeni itfaiye binası bizim seçim beyannamemizde bulunan 24 projeden biriydi. İtfaiye binamız, kapalı ve ısıtmalı araç park alanları, sosyal tesisleri, eğitim salonlarıyla birçok sosyal donatıyı bünyesinde bulunduruyor. Biz şehrin yangın güvenliğini yüksek düzeyde  sağlamayı hedef aldık. Yangınlara ve afetlere karşı etkili bir şekilde müdahale edilerek can ve mal kayıplarının asgari düzeyde tutulmasına yönelik olarak itfaiye teşkilatının her türlü imkân ve kabiliyetleri ile yönetim ve işletim sistemlerini uluslararası standartlara ulaştırdık. Bugün de gördüğünüz gibi afet ve yangınlar konusunda toplumsal bilgi ve bilinç düzeyini artırmak amacıyla da uygulamalı olarak eğitim verilebilecek hem personelimiz hem de bu eğitimleri uygulayabilecek bir tesise sahibiz. Daha iyi bir Erzincan için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”dedi

 

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR