Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ANA CADDELER ASFALTLANIYOR

Buradasınız: Haberler - Ana Caddeler Asfaltlanıyor

501 görüntülenme - Tarih: 09.05.2018    YAZDIR

“2018 Yılın da ana caddelerde asfalt çalışmaları tamamlanıyor.”

Yürüttüğümüz çalışmalar ile şehrimizin en önemli ihtiyacı olan yol kaplamalarındaki problemi ortadan kaldırdık. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı tüm bölgelerde, üst yapı çalışmalarını da tamamladık.

Çalışmalarını belli bir plan ve program çerçevesinde yürüten belediyemiz 26 mahallede 40 milyonluk bütçeyle 151 km asfalt, 188km kaldırım çalışması gerçekleştirdi. 2017 yılında sadece üst yapı çalışmaları için, 16 milyon 346 Bin 500 lira harcandı.

2018 yılında da asfalt ve kaldırım çalışmalarına aralıksız devam eden belediyemiz yıl içerisinde alt yapısı tamamlanan ana caddelerde de asfalt ve kaldırım çalışması tamamlanacak ve şehrimiz ülkemizin alt ve üst yapı problemi olmayan ender şehirlerinden biri olcak.

Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy “ Gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmalarla Avrupa’nın ve ülkemizin büyük şehirlerini örnek alıyoruz. Kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, şehrimizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.2017 yılında 60 bin ton asfalt kullanarak 151 km asfalt çalışması gerçekleştirirken 188 km de kaldırım çalışması gerçekleştirdik. Yıl içerisinde yıl içerisinde alt yapısı tamamlanan ana caddelerde de asfalt ve kaldırım çalışması tamamlanacak. Bu yıl alt yapı çalışmalarını tamamladık inşallah önümüzdeki yıl üst yapı problemini de tamamen çözeceğiz.”dedi

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR