Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
TERZİBABA MEZARLIĞI’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Buradasınız: Haberler - Terzibaba Mezarlığı’nın Çehresi Değişiyor

851 görüntülenme - Tarih: 03.04.2018    YAZDIR

Belediyemiz şehrimizin manevi değerlerinden olan Terzibaba Hzr.nin, kabrinin de bulunduğu Terzibaba Mezarlığı’nda, çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Daha önce yürütülen çalışmalarla mezarlık yolunda kaldırım yenileme ve  asfalt kaplama çalışması gerçekleştiren Belediyemiz şimdide de mezarlık içersinde çevre düzenle çalışması gerçekleştiriyor. Yürütülecek olan projede özellikle Terzi Baba Hz.nin türbesinin çevresinde bulunan kabirler düzenlenerek ecdadımıza yakışır bir hale getirilecek.

 

Şehrimizin en büyük mezarlığı olan Terzibaba mezarlığında daha önce gerçekleştirilen mezarlık bilgi sistemi çalışması ile hemşehrilerimizin yakınlarının kabirlerini daha kolay bulması sağlanıyor ve engelli vatandaşlarımız için akülü sandalye hizmeti de veriliyoru. Bu çalışmalarla hemşehrilerimizin yakınlarının kabirlerini daha rahat ziyaret edebilmeleri hedefleniyor.

 

Gerçekleştirilecek olan çalışmalar hakkında proje hakkında mimar Tuba Can’dan bilgiler alan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy “Terzibaba mezarlığında gerçekleştireceğimiz çevre düzenleme çalışmalarına bu gün itibariyle başladık. Şehrimizin manevi mimarlarının kabirlerinin bulunduğu bu bölgede öncelikle asfalt, kaldırım, aydınlatma ve mezarlık yolunda çalışmalar gerçekleştirdik. Şimdi de mezarlık içinde düzenlemeler gerçekleştireceğiz. Özellikle Terzibaba Hz.nin türbesinin bulunduğu bölgede aynen Çanakkale şehitliğinde olduğu gibi bir düzenleme gerçekleştirecek ve ecdada yakışır bir hale getireceğiz.  ” dedi.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR