Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
KUDÜS ONURUMUZDUR

Buradasınız: Haberler - Kudüs Onurumuzdur

344 görüntülenme - Tarih: 16.12.2017    YAZDIR

Şehrimizde ABD’nin Kudüs kararını protesto etmek ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Kudüs için olağanüstü toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından alınan kararları desteklemek amacıyla Kudüs Onurumuzdur mitingi düzenlendi.

Erzincan Valiliği, ve Belediyemiz önderliğinde 16 Aralık Cumartesi günü Belediye Sarayı önünden mehter eşliğinde Cumhuriyet Meydanına yürüyüş ile başlayan miting Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen konuşmalarla devam etti. Mitinge Erzincan Valisi Ali Arslantaş Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy “ Derin manalar taşıyan, derin anlamlar yüklü günleri hep birlikte yaşıyoruz.

Hüzünlüyüz, kederliyiz, hisliyiz.

Hz. Ömer döneminde fethedilip Selçuklu ve Osmanlı dönemleri dahil tam 13 asır boyunca İslam hakimiyetinde kalan bu belde, barışın sevginin ve adaletin merkezi olmuştur. 

Ta ki 1948 yılına gelene kadar.

Bu tarihten sonra İsrail tarafından işgal edilmiş o günden bu güne kadar kan ve gözyaşı asla dinmemiştir.

Yağız hırsız ev sahibini bastırır misali ev sahibi filistini ve Filistin halkını misafir durumuna düşürmüş, bununla da kalmamış daha dün Amerika Birleşik Devletlerini yanına alarak haddini aşmış ve Kudüs’ü  başkent ilan etti.

Ey Amerika! Ey İsrail ! Sizin söylemenizle Kudüs, İsrail’in başkenti olmaz.

Buradan tüm dünyaya sesleniyoruz. Sabrımızı zorlamayınız. Bizim Kudüs ile olan bağlarımızı koparmaya sizin gücünüz yetmez.

Ey Amerika ! Ey İsrail !  Bilmelisiniz ki yüz yıllık uykumuzdan uyandak. Sizin bu güne kadar kurduğunuz tuzakları çok iyi biliyoruz.

Döktüğünüz mazlumların kanında boğulma vakti gelmiştir.

Artık bu çoğrafya da zalimlerin ve Siyonistlerin oyunlarını bozan Selahattin Eyyübiler var.

Arakan’dan Miyammar’a, Doğu Türkistan’dan Bosna’ya, Filistin’den Irak’a  Tüm Müslümanların sesi olan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan var.

Ey katiller ! Ey zalimler ! Ey adalet bilmezler, Medeniyet yoksunlar, Aylan bebeği

Görmezden gelenler, denizlerde kurtuluş için el uzatanları görmezden gelenler, Filistin’de yıllarca yapılanları görmezden gelenler geldiğiniz nokta son durak olmuştur.

Yaptığınız bunca zulümler gerçek vicdan sahiplerinin uyanışına sebep olmuştur.

Artık Kudüs yetim değil.

Artık Kudüs sahipsiz değil.

Bu duygu ve düşüncelerle ABD’nin Kudüs ile ilgili almış olduğu kararı tanımıyor, bu kararı tanımıyor şiddet ve nefretle kınıyoruz.

İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından alınmış olan Filistin’in başkenti Kudüs’tür  kararını kabul ediyoruz ve  Erzincan’dan şöyle sesleniyoruz. Küdüs, Filistinindir, Filistinin olacak; Filistin bir gün mutlaka özgür olacak.

Zulmün hâkimiyeti bir andır; adaletin hâkimiyeti ise kıyamete kadardır.

Zulm ile abad olanın akibeti berbad olur.

Yaşasın Kudüs, Yaşasın Filisti.” Dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise “ Bugün Dörtyol’da canlar buluştu. Filistinli kardeşlerimizin yanında saf tutuğumuzu, Kudüs’ün sadece Filistin için değil bizler içinde kutsal olduğunu tüm dünyaya duyurmak için, zalimlere yaptıkları zulümler haykırmak için bir araya geldik. Bu kutsal şehri, birilerinin inisiyatifine bırakmak, ben istersem olur diyenlere boyun eğmek bizim gibi tarihi şanla, şerefle dolu olan aziz millete yakışmaz. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir.” Dedi. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR