Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞBAKANIMIZI BİNLERCE HEMŞEHRİMİZ İLE KARŞILADIK

Buradasınız: Haberler - Başbakanımızı Binlerce Hemşehrimiz İle Karşıladık

549 görüntülenme - Tarih: 06.11.2017    YAZDIR

Erzincan Üniversitesi’nin 2017-2018 akademik yılı ve Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi'nin açılışının yanı sıra çeşitli temaslarda bulunmak üzere Erzincan’a gelen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Erzincan Havalimanı'nda Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, il protokolü  binlerce Erzincanlı tarafından karşılandı. Erzincan'ın bugün kendilerini bağrına bastığını belirten Başbakanımız Binali Yıldırım, Erzincanlılara, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti.


Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile milletvekilleri ve diğer yetkililerin de katıldığı ziyaret programında konuşan Başbakanımız Binali Yıldırım; "Bizim gözümüz kulağımız memlekette, gönlümüz Erzincan'da. Siz burada iyiyseniz biz de iyiyiz. Burada huzurluysanız biz de huzurluyuz." diyen Yıldırım, büyük Türkiye hedefi yolunda, 81 ilde hizmetlerin, yatırımların vatandaşlarla buluştuğunu ifade etti. Erzincan'a müjdelerle, yeni yatırımlarla geldiğini vurgulayan Başbakanımız Binali Yıldırım, "Ulaşım, sağlık, eğitim, sanayi, tarım, hayvancılık yatırımlarıyla ihya ettiğimiz Erzincan'da durmak yok." diye konuştu.


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşanan terör saldırısında sekiz, Diyarbakır'da bir şehit verildiğini  anımsatan Başbakanımız Binali Yıldırım şehitlere rahmet, millete baş sağlığı diledi.


Konuşmasını sürdüren Başbakanımız Binali Yıldırım; "Yiğitlerin diyarı Erzincan'dan bir kez daha ifade ediyorum, FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C, PYD, YPG, adları ne olursa olsun hepsinin hesabını göreceğiz. Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz. Çanakkale'de yedi düveli durduran, istiklal mücadelesinde yalın kılıç savaşan bu millet, 15 Temmuz'da tankları, uçakları, topları imanıyla durdurdu. Vatan aşkıyla 15 Temmuz gecesi Erzincan başta olmak üzere 80 milyon vatan evladı o gece destan yazdı. O hainler iyi bilsin ki bu vatanın bir karış toprağını, bir tek çakıl taşını dahi koparamazsınız. Bu bayrak inmez, bu ezan dinmez, Türkiye bölünmez. Bu millet yenilmez." dedi


"ARTIK ERZİNCAN'A HER GÜN UÇUŞ VAR"


Havalimanında konuşmasını sürdüren Başbakanımız Binali Yıldırım "Yıllar önce burada böyle bir terminal var mıydı? Şuradaki barakayı görüyorsunuz değil mi? O barakayı Erzincan, havalimanı olarak kullanıyordu. İşte Türkiye'nin en güzel terminallerinden biri, Erzincan'a yakışan bu eseri de yaptık, hizmete aldık. Geçen sene boyunca 306 bin vatandaşımız uçakla seyahat etti Erzincan'a. Erzincan'ın köyleriyle, ilçeleriyle, merkeziyle nüfusu 226 bin. Nüfusundan daha fazla Erzincan'a ziyaretçi geldi. Artık Erzincan'a her gün uçuş var. Ankara'dan var, İstanbul'dan var. Bir asırdan beri beklenen Kemaliye-Dutluca yolunun temelinin yarın atılacağına işaret eden Yıldırım, "Refahiye'ye, Tercan'a, Çayırlı'ya doğalgazı getirdik. İnşallah önümüzdeki sene de Kemah, İliç, Kemaliye'yi de doğalgazla buluşturacağız. Hayırlı, uğurlu olsun. 15 yıldır ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalışıyoruz. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, vatandaşı, Doğu'yu, Batı'yı birleştirdik ama şunu unutmayı yolları böleriz de Türkiye'yi böldürtmeyiz." diye konuştu.


‘HIZLI TREN ADIM ADIM ERZİNCAN’A GELİYOR’


Başbakanımız Binali Yıldırım, hızlı tren hayalini gerçeğe döndürdüklerini ve hızlı trenin Sivas'a kadar yapım çalışmalarının devam ettiğini aktararak, "Sivas-İmranlı arasının da ihalesi yapıldı. Adım adım Erzincan'a geliyor." dedi.


Türkiye'nin artık kendi tankını, uçağını, insansız hava aracını yapar hale geldiğini vurgulayan Başbakanımız Binali Yıldırım, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Artık Türkiye kendi otomobilini de yapacak. Bunun da kararını verdik. Yıllardır kriz tellallığı yapanlar, 'Biz yapamayız, edemeyiz.' diye konuşanlar artık hiçbir mazeret bulamayacak. Yerli otomobil, Türk mühendisinin, işçisinin, teknisyeninin akıl ve alın teriyle inşallah üretilecek. AK Parti 15 yıldan beri 20 bin kilometre yeni bölünmüş yol yaptı. İşte yerli otomobillerimiz de inşallah yakın zamanda bu güzel yollarda gidecek ve bu yolları taçlandıracak. Milletimize hayırlı, uğurlu olsun."


 ERZİNCAN'A SON 15 YILDA 9 MİLYAR LİRALIK YATIRIM


Başbakanımız Binali Yıldırım, Erzincan'a son 15 yılda 9 milyar liralık yatırım yapıldığını, TOKİ'nin burada 11 bin konut inşa ettiğini, il ve ilçelerde 8 hastanenin hayata geçirildiğini, yatırımlarla marka bir şehir yaptıklarını kaydetti. Erzincan halkına bir müjde vermek istediğini belirten Başbakanımız Binali Yıldırım, "Mevcut Mengüceli Hastanesi'nin yanına 250 yataklı yeni bir blok yapılıyor, hayırlı uğurlu olsun. Merkezdeki hastanenin yerine de 600 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Böylece Erzincan sağlığın da merkezi haline geliyor. Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı Bakü-Tiflis-Kars projesi de Kars'tan Erzincan'a geliyor." değerlendirmesinde bulundu

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR