Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINA MEHTER DAMGASINI VURDU

Buradasınız: Haberler - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Mehter Damgasını Vurdu

438 görüntülenme - Tarih: 28.10.2017    YAZDIR

Erzincan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Erzincan Belediyesi Mehter Takımı tarafından Kuruluştan Kurtuluşa isimli konser programı verildi.

Programa Erzincan Vali Vekili Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy,3.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Hasan Aksoylu, protokol üyeleri ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Burada bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Dünyanın en zor coğrafyalarından birinde yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz kolay kurulmadı. 94 yıl önce olduğu gibi bugün de 7 düvelle savaşıyoruz. 94 yıldır bu millet ne zaman ayağa kalkmaya çalışmışsa, milli irade tecelli etmişse her defasında dış güçler ve içerideki hainlerle birlikte memleketimize büyük zarar vermiştir. Ancak bundan sonra böyle olmayacak. Artık milletimiz iradesine sahip çıkıyor. Son 15 yıldır dış güçlere boyun eğmeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşı medarı iftarımız Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile hükümetimize çok teşekkür ediyorum.

Asırlardır bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz. Bunu en güzel örneğini 15 Temmuz gecesi yaşadık ve kardeşliğimizi tüm dünyaya gösterdik. O gece darbe girişimi yapan hainlere ve destekçilerine dur dedik. Ancak dış güçler bu seferde güney sınırlarımızda bir koridor açarak kendi güdümlerinde bir devlet kurmaya çalışıyorlar. Ancak silahlı kuvvetlerimiz orada da oyunlarını bozdu. Artık eski Türkiye yok yeni Türkiye var bunu her kes böyle bilsin.

Kıymetli hemşehrilerim biz Erzincan Belediyesi olarak yalnızca yol kaldırım asfalt çalışmaları yapmıyoruz. Geçmişimizi unutmadan yolumuza devam etmek için çalışmalarımız devam ediyor. Kültür merkezimizde çocuk ve gençlerimiz için birçok çalışma gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.

Bizler Erzincan Belediyesi olarak şehrimizi 2023 ve 2071 yılına hazırlıyoruz. Şehrin alt ve üst yapısı tamamen yenileniyor. Bunun yanında arıtma tesisini de yeniliyoruz. Aksu deresi projemizde kısa sürede tamamlayarak daha az maliyetli içmesuyunu şehrimize getireceğiz. Aynı zamanda şehrimizin ulaşım problemini çözecek olan Tramvay Projemizinde yapımına kısa sürede başlayacağız. Bunlar gibi birçok projemiz var.

Gazi Mustafa Kemal ülkemiz kurulurken muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağız diye hedef belirlemiş. Bu hedefe ulaşabilmek için var gücümüzle çalışmamız lazım. Allaha çok şükür ülkemizin her köşesine havaalanları ve duble yollarla donattık. Bunları yaparken hiçbir ayrım gözetmedik. Hiç kimse beyhude hayaller peşinde koşmasın” dedi.

Daha sonra sahne alan Erzincan Belediyesi Mehter Takımı okuduğu birbirinden güzel marşlarla izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR