Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
CUMHURİYET KOŞUSU YAPILDI

Buradasınız: Haberler - Cumhuriyet Koşusu Yapıldı

399 görüntülenme - Tarih: 27.10.2017    YAZDIR

 

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan’da Cumhuriyet koşusu yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ile Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde Cumhuriyet koşusu yapıldı.

Erzincan Belediyesi karşısından Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy tarafından start verilmesi ile başlayan Cumhuriyet koşusunda 205 sporcu yarıştı. Minik kızlar, minik erkekler, küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç erkekler, genç kızlar kategorilerinde düzenlenen yarışmada sporcular birinci olabilmek için 1500 metrelik parkuru kat ettiler. Saat kulesi önünde sona eren yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri ve madalyaları düzenlenen tören ile verildi.

Ödül törenine Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu,  İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin, sporcular ve antrenörleri katıldı.

Dereceye giren sporculara madalyaları ve hediyeleri programa katılan protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Düzenlenen törende ayrıca Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Atletizm sporuna verilen katkılardan dolayı gönderilen plaketler Atletizm İl Temsilcisi Zafer Altınel tarafından Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk ve Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu’ya taktim edildi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR