Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Buradasınız: Haberler - 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

408 görüntülenme - Tarih: 18.09.2017    YAZDIR

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının açılışı ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Erzincan Melikşah İlkokulunda tören düzenlendi. Gerçekleştirilen törene Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Tören, Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Ardından günün anlam ve önemine binaen konuşan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün eğitimin sadece eğitimcilere bırakılacak kadar basit bir mesele olmadığına dikkat çekerek, eğitimin sokaklarda, caddelerde, toplu taşıma araçlarında ve ailelerde olması gerektiğini söyledi.

 Erzincan Belediye başkanı Cemalettin Başsoy ise açıklamasında “ Bir insanı ahlaki olarak eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmak demektir. Bilgi 5 harflidir ve dördü ilgidir. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Geleceğimizi emanet edeceğimiz ve hiç kirlenmemiş çocuklarımız hepimizden daha heyecanlı. Bugün eğitime başlayan öğrencilerimiz den kimi birinci sınıfa yeni başlarken kimi ise son sınıfta üniversite heyecanı yaşayacak. Özellikle son 15 yılda Hükümetimiz, devletimiz her türlü riski göz önüne alarak öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim almaları ve öğretmenlerimizin de daha kaliteli bir eğitim verebilmeleri için eğitimin önündeki engelleri kaldırmıştır.
 

Artık devletimiz her şeyden önce eğitimi önem veriyor bundan sonra iş bize düşüyor hep beraber çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bir yandan çocuklarımızın eğitim öğretim yönünden kafalarını doldururken diğer taraftan ahlaki olarak kalp ve zihinlerini besleyerek erdemli birer insan yetiştirmenin peşinde olmalıyız. En büyük sermaye bilgidir, bilgiye sahip olanın sermayeye ihtiyacı olmaz, önce eğitim sonra öğretim. Sağlıklı ve mutlu aileler, sağlıklı ve mutlu fertlerden oluşur. Sağlıklı ve huzurlu sokaklar, sağlıklı ve huzurlu komşulardan, sağlıklı devletler, sağlıklı ve huzurlu şehirlerden oluşur. Erzincan’ımızın mutlu olması için hepimize görev düşüyor. Kimse sorumluluktan kaçmasın bütün çocuklarımıza sahip çıkalım” dedi.
 

Velilerimiz Asla Tedirgin Olmasınlar Bizim Erzincan’ımızda İlkokul Seviyesine İnmiş Bir Uyuşturucu Satıcı Ve Kullanıcısı YokturErzincan Valisi Ali Arslantaş ise konuşmasında ülke genelinde LYS sınavlarında geçen yıl 20’inci olduklarını, TEOG sınavlarında ise 5’inci olduklarını belirterek, TÜBİTAK, Bilim Fuarları, Bu Benim Eserim yarışmaları, Eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, meslek liselerinin yarışmaları ve 4006 yarışmalarında elde edilen Türkiye birinciliklerinden ötürü eğitim camiasını kutladı. 

Konuşmaların ardından minik öğrenciler halk oyunu, erik dalı gösterileri ve okudukları şiirlerle katılımcılardan büyük alkış aldı. Daha sonra dördüncü sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan minik öğrencilere hoş geldin çiçeği sundular. Ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile beraberindeki protokol mensupları ilk ders zilini öğrencilerle birlikte çaldılar.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR