Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ETHEM PAK DÜNYA İKİNCİSİ OLDU

Buradasınız: Haberler - Ethem Pak Dünya İkincisi Oldu

2409 görüntülenme - Tarih: 16.06.2014    YAZDIR

 

 

 

Milli sporcu İbrahim Ethem Pak ve Milli takım antrenörü Vedat Yılmaz için Erzincan Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlendi.

60 ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin Hothot şehrinde düzenlenen 13. Dünya Üniversiteler Arası Tekvando Şampiyonası'nda 54 kiloda mücadele eden İbrahim Ethem Pak, dünya 2.'si olarak büyük bir başarıya imza attı.


Erzincan Belediye Spor Klubü sporcusu olan ve şampiyona da Erzincan Üniversitesini temsil eden İbrahim Ethem Pak, şampiyona dönüşü Vali Vekili Fatih Kaya,  Erzincan Belediye Başkanvekili Şükrü Beyitoğlu, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve ailesi tarafından Erzincan Havalimanında karşılandı.

İbrahim Ethem Pak, final maçında küçük bir hata yaparak dünya şampiyonluğunu kaçırdığını vurgulayarak, kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Milli Takım Antrenörü Vedat Yılmaz, sporcusunun önemli bir başarıya imza attığını söyleyerek, bundan sonraki hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu ifade etti. Müsabakayı son 30 saniyede kaybettiklerini belirten antrenör Yılmaz, Çin'deki şartların kendilerini olumsuz yönde etkilediğini ve bunun da son final maçına yansıdığını açıkladı.

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu yaptığı açıklamada, İbrahim Etehem Pak ile gurur duyduklarını ifade ederek, dünya ikincisi olmasına rağmen, gönüllerinin şampiyonu olduğunu söyledi.


Belediye Başkanvekili Şükrü Beyitoğlu ise "Kardeşimizle ne kadar gurur duysak azdır. Erzincan olarak göğsümüzü kabarttı. Geçen yıl üçüncü, bu yıl ikinci oldu ve ümit ediyoruz ki gelecek yılda dünya şampiyonu olacaktır." şeklinde konuştu.
Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR