Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN’DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR.

Buradasınız: Haberler - Erzincan’da 15 Temmuz Etkinlikleri Devam Ediyor

523 görüntülenme - Tarih: 14.07.2017    YAZDIR

15 Temmuz darbe girişimi münasebetiyle Erzincan’da düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. 13 Temmuz Perşembe günü 19 .00 da eski Mit Kavşağından  Dörtyol’a kadar kortej yürüyüşüyle başlayıp Cumhuriyet Meydanında devam eden programlara Erzincan Valisi Ali Arslantaş Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy , İl protokolü ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Protokol üyelerinin 15 Temmuz anısına imzaladıkları hatıra defterini imzalamasının ardından askeri bando tarafından kısa bir konser verildi. Daha sonra   bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “ 15 Temmuz Türk tarihine kara bir sayfa, aynı zamanda altın harflerle yazılan bir destan olarak geçecektir. Çok değerli hemşehrilerim 15 temmuza gelene kadar Türkiye çok büyük badireler atlattı bunları bilmemiz bunları unutmamamız bunları gelecek nesillere mutlak suretle aktarmamız gerekmektedir. Değerli hemşehrilerim gayrimüslimler ve emperyalist güçler asla ve asla boş durmadılar bundan sonrada durmayacaklar. Devamlı uyanık olacağız devamlı bilinçli olacağız devamlı birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bunu böyle bilin ancak en önemli ve geri dönülmez darbeyi 15 Temmuz gecesi vurmak istediler içerimizde yetişen fetöcüler tam 30 yıl planlar kurmuşlar. Fakat emperyalist güçlerin bilmediği çok önemli bir durum vardı karşılarında Osmanlı torunu Türkiye Cumhuriyeti vardı. Karşılarında Osmanlı Torunu bu toprakların medarı iftarı Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan vardı. Onların bir sözü halkı sokağa dökmeye yetti. Alevisiyle, Sunnisiyele , Türküyle, Kürdüyle bir olduk hep beraber Erzincan hep beraber Türkiye olduk.Biz Erzincanda şehir yöneticileriyle çok iyi bir koordinasyonla bir tek tankı bir tek askeri kışladan çıkarmadık. Oyun çok büyük. Bu oyunu bozmak için çok çalışacağız. Son 15 yıldaki kalkınma hamlemize devam edeceğiz. Ben buradan dik duruşundan dolayı Cumhurbaşkanımıza Başbakanımıza gazilerimize selam gönderirken şehitlerimize Allahtan rahmet diyorum”  dedi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise “ Geçen yıl bir sela ila başlayıp bir sela ile bitirmiştik bu gün yeniden bir sela ile başladık. 15 temmuz gecesi binlerce kahranablık destanı yazdı. Biz büyük bir milletiz bir ölür bin diriliriz. Şehitlerimize layık olmak için ülkemizde ve dünyada koşacağız ve koşturacağız. ” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR