Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN’DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI.

Buradasınız: Haberler - Erzincan’da 15 Temmuz Etkinlikleri Başladı

607 görüntülenme - Tarih: 13.07.2017    YAZDIR

Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerine katılmak üzere Erzincan’a geldi. Hava alanındaErzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Garnizon Komutanı Tümg. Kemal Başak, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum yöneticileri, stk temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız tarafından karşılandı .

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve karşılama heyeti  daha sonra Belediye Kültür Evi bahçesinde düzenlenen resim sergisine katıldı.

15 Temmuz konu serginin açılışının yapılmasının ardından bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Türkiye’nin yeniden kurtuluş mücadelesini vermeye başladığı ve millet olarak top yekün birlikte olunduğunu, tüm dünyaya gösterdiği 15 Temmuz’u yeniden yad etmek için bir araya geldik.” Dedi

 Erzincan valisi Ali Arslantaş ise “ Herkes şunu iyi biliyor ki bu topraklar,bu ülke, bu devlet bizim umudumuz,sığınamız, geleceğimizdir.Geleceğimizi ,umudumuzu  karartmak isteyen ihanet şebekelerine,terör örgütlerine,emperyalistlerin uşağı olan FETÖ,cülere karşı çıkma bilincini oluşturmamız 16 Temmuz’dan itibaren yeniden diriliş kıvılcımlarının atılmasını sağladı.15 temmuz bilincini engellemeye çalışan,bu destanı unutturmaya çalışan zihniyetin farkında olacağız.Bu karanlık zihniyetle de mücadele edeceğiz.Bizler hak bildiğimiz bu davadan vazgeç diyenlere dönüp de” Güneşi sağ elime ayı da sol elime koysalar yinede davamdan dönmem “ diyen büyük Peygamberimizin yolundan ilerleriyoruz.Millete söz verdik,eğilmeyeceğiz, hak ve hakikat davamızdan vazgeçmeyeceğiz.Alparsların,Fatihlerin,Yavuzların zaferleri nasıl ki millet selametinin müjdecisi ise bizler de mazisinden aldığı güçle dirayetle,güçlü liderimizle millet olarak ideallerimizin peşinden koşacağız.”diye konuştu.

Başbakan yardımcımız Nurettin Canikli, Fetullahçı Terör Örgütünün küresel güçlerin maşası olduğuna dikkat çektiği konuşmasında;“Bu millet özgürlüğünden,bağımsızlığından kesinlikle taviz vermez.Aç yaşar,yine de taviz vermez.Ölür, taviz vermez.Şehit olur, yine de taviz vermez.Onun için bu terör örgütlerini üstümüze salanlara Erzincan da ki Dörtyol dan sesleniyorum . Bırakın yakamızı.Bu milletle uğraşmayın.Bizim kimsenin toprağında,ülkesinde,barışında gözümüz yok.Hep bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar.Ama milletimiz bugüne kadar buna izin vermedi.Bundan sonra da izin vermeyecektir

Halen daha mücadele devam ediyor.Fetullahçı Terör örgütü açısından da, Bölücü Terör Örgütü açısından da mücadele bitmedi devam ediyor.Hala o tehdit ortada.Fetullahçı Terör Örgütünün özellikle kullanmış olduğu Bylock haberleşme sistemlerinin özel olarak gizli tutulmuş elemanları vasıtası ile bu tehdit devam etmektedir.Bu nedenle hiç taviz vermeden ,gevşemeden en ufak bir rehavete kapılmadan bu terör örgütlerini bu milletin başına bir daha bela olmayacak şekilde sürüp götürmemiz gerekir,ortadan tamamen kaldırmamız gerekir. Ortadan kaldırıncaya kadar bu mücadele devam edecektir.” diye konuştu .

Konuşmalarının ardından Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Erzincan Valisi Ali Arslantaş,Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle , 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Kemal Başak,Erzincan Belediye Başkanı Cemalletin Başsoy, kamu kurum müdürleri 15 Temmuz konulu fotoğraf sergilerinin açılışını yaparak sergiye koyulan fotoğrafları incelediler.  

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR