Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN’DAN HALEP’E 33 TIR DOLUSU YARDIM

Buradasınız: Haberler - Erzincan’dan Halep’e 33 Tır Dolusu Yardım

558 görüntülenme - Tarih: 17.01.2017    YAZDIR

Erzincan Valiliği ile Erzincan Belediyesi koordinasyonluğunda, tüm kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte, Erzincan’dan toplanan 33 tır dolusu yardım, düzenlenen programla Halep’e uğurlandı.

17 Ocak Salı günü adliye binası yanında gerçekleştirilen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl protokolü, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ın dualarıyla başlayan programda bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Erzincan da tarihi bir gün yaşıyoruz. Dünya üzerinde ne zaman bir mazlum zulme uğrasa Erzincan onlara hep kucak açmıştır. Aslında biz hedefimizi 24 tır olarak belirlemiştik ama kara gün dostu hemşehrilerimiz 33 tır doldurdu. Biz acının ne demek olduğunu gayet iyi biliriz. Biz inancımız gereği yaratılmışı yaradandan ötürü severiz. Ama dünya düzeni içerisinde kendini medeni zanneden devletler kana susamış vampirlere döndüler. Biz onları şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bizler Türkiye Cumhuriyeti olarak nerede bir mazlum varsa onlara yardıma koşacağız. Bu yardımların toplanmasında emeği geçen her kese teşekkür ederim ” dedi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise toplanan bu yardımlarla Can Erzincan’ın kadirşinaslığını bir kez daha gösterdiğini belirterek yardımların toplanmasında emeği geçen her kese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından toplanan yardımlar tekbirler eşliğinde yola çıktı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR