Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
EKŞİSU BÖLGESİNDE ÇALIŞMALAR HIZ KESMİYOR

Buradasınız: Haberler - Ekşisu Bölgesinde Çalışmalar Hız Kesmiyor

593 görüntülenme - Tarih: 28.11.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla Türkiye’nin en güzel mesire alanlarından biri haline gelen Ekşisu mesire alanında çalışmalar devam ediyor. Bölgede yeni yürüyüş yolları, seyir terasları, seyir köprüleri, yeni kamelyalar, çocuk oyun parkları, barbeküler ve 1000 araçlık bir otopark inşa edildi. Son olarak eski mesire alanıyla, yeni yapılan piknik alanı arasında bulunan kanalın ıslah çalışmalarına başlandı.

28 Ekim Pazartesi günü bölgeyi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı Ekşisu mesire alanında gerekli çalışmaları gerçekleştirerek yeni bir mesire alanı ortaya çıkarıyoruz. Burada yaklaşık 2.5 senedir çalışmalarımızı sürdürüyoruz.180 bin m2 alanın tamamına otomatik sulama sistemi kuruldu. Ayrıca bölgede yeni yürüyüş yolları, spor alanları, kent mobilyaları montajı, 1.000 araçlık bir otopark gibi hizmetler tamamlandı. Şimdide mesire alanında bulunan kanalı ıslah ediyoruz. 1.3 Milyon değerindeki proje mesire alanına değer katacak. Bölge bu çalışma ile çok prestijli bir hale gelecek. Ekşisu bölgesine son üç yılda yapılan yatırımların mali değeri ise 7 milyon TL’yi bulacak.” Dedi.

Başkan Başsoy, DSİ yetkilileri ve belediye çalışanları ile birlikte bölgede incelemelerde bulunarak, çalışma hakkında yerinde bilgi aldı. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR