Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ELİŞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Buradasınız: Haberler - Elişi Göz Nuru Ürünler Sergilendi

680 görüntülenme - Tarih: 17.10.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi İş-Kur işbirliğinde meslek edindirmek, istihdam oluşturmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan Dekoratif Tablo, Kilim ve Bakır İşlemeciliği kurslarının sertifika töreni ve kursiyerlerin yapmış oldukları ürünlerinin sergi açılışı programı gerçekleştirildi. 2015 yılından itibaren uzman eğitmeler tarafından verilen kurslardan bu güne kadar 450 kursiyer faydalandı. 2017 yılında başlayacak olan kurslar için ise şimdiye kadar 750 hemşehrimiz başvuru yaptı.

17 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilen açılış programına Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu,  Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş, Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı, Belediye Başkan Danışmanı Metin Yıldırım, protokol üyeleri kursiyerler ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Daha sonra bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Hemşehrilerimizin sosyalleşmesi ve meslek edinmesi bizler için önemli. Yetenekleri doğrultusunda yapmak istedikleri işler için fırsat alanları oluşturuyoruz. Özellikle unutulmaya yüz tutmuş tarihi el sanatlarımızdan olan Erzincan Bakır İşleme sanatının yeniden canlanması adına Erzincan Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR