Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN’IN ÜNİVERSİTESİN ’DE KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ TEMEL ATMA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Buradasınız: Haberler - Erzincan’ın Üniversitesin ’de Kongre Ve Kültür Merkezi Temel Atma Töreni Düzenlendi

2065 görüntülenme - Tarih: 01.06.2014    YAZDIR

2 Nisan Pazartesi günü Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ yerleşkesinde düzenlenen törene, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof Dr İlyas Çapoğlu, Merhum Rektör Prof Dr Erdoğan Büyükkasap'ın Eşi Gülten Büyükkasap, ve çocukları Çağrı ile Nisa Büyükkasap, üniversite öğretim elemanları  ve öğrenciler katıldılar.

Burada bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy

 "Bundan 7 yıl önce, Erzincan üniversitesi kurulduğu gün, düzenli bir yerleşkesi olmayan, 6 bin civarında öğrenciye, 2 fakülte, 4 yüksek okulla hizmet vermeye çalışan bir Üniversiteyken, bu kadar kısa bir süre içerisinde 9 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksek okul, 11 meslek yüksek okulu, araştırma merkezleri, koordinatörlükler ile kurumsallaşmış, 20 binden fazla öğrencisi, 500 den fazla öğretim elemanı ile hizmet veren dev bir yapıya dönüşmüştür. Anadoluda Bir Dünya Üniversitesi sloganı ile yola çıkan Üniversitemiz, kısa sürede elde ettiği başarılar ile ülkemizde köklü ve eski bir çok üniversiteyi eğitim kalitesi bakımından, tercih edilirlilik bakımından geride bırakmayı başardık.

Sağlık Bakanlığının Üniversitemiz ile birlikte kurduğu ve yürüttüğü Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sadece şehrimizin değil, bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir kimlik kazandı. Sivil Havacılık gibi, raylı sitemler gibi ülkemiz genelinde az bulunan bölümler ile üniversitemizin tercih edilirliğini artırıldı. Bizler de Erzincan belediyesi olarak Üniversitesinin büyümesi, gelişmesi, öğrencilerimizin daha modern mekânlarda daha iyi eğitim almalarını sağlamak adına elimizden gelen desteği fazlası ile vermeye gayret göstereceğiz. Burada ismini zikretmeden geçemeyeceğim bir kişi var. Erzincan Üniversitesindeki bu gelişmelere en önemli katkıyı sunan, merkezi idarenin üniversitemize sağladığı imkânlara olağanüstü gayretle çok büyük artılar sağlayan, Sayın Bakanımız Binali Yıldırım beyefendiye özellikle teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversitemizin bu konuma gelmesine ve gelecekte çok daha iyi bir seviyeye ulaşması için gerekli zeminin hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarıma, sayın rektörümüz Prof Dr İlyas Çapoğlu beyefendi ve yönetimine, haseten bu gün temelini attığımız bu tesise ismini vereceğimiz Üniversitemizin Kurucu Rektörü merhum Erdoğan Büyükkasap beyefendiye huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Merhum hocamızı bu vesile ile bir kez daha rahmetle yad ederken, onun isminin ölümsüzleştirilmesi adına bu adımı atanlara de teşekkür ederim.

Yeni kurulacak olan bu kongre ve kültür merkezinin üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diler saygılar sunarım.

Daha sonra kongre ve kültür merkezinin temel atma törenine geçildi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR