Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNE ERZİNCAN’DA YOĞUN KATILIM

Buradasınız: Haberler - Demokrasi Ve Şehitler Mitingine Erzincan’da Yoğun Katılım

600 görüntülenme - Tarih: 08.08.2016    YAZDIR

İstanbul Yenikapı'da ve Türkiye'nin 81 ilinde milyonlarca vatandaşın katılımıyla gerçekleşen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne Erzincan'dan da binler destek verdi.

7 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen mitinge Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram,3. Ordu Komutanı İsmail Serdar Savaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğg. Mehmet Hakan Akyol, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy,  Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Porotokol üyeleri ve binlerce hemşehrimiz katıldı.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ de kurbanlar kesildi ve şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Artık günümüz Dünyasının savaş taktiği değişmiştir. Bugünkü savaşlar tarihte olduğu gibi mertçe değil, namertçe bir plan içerisinde terörle, bilimle, teknolojiyle, kumpaslarla o ülkenin hassasiyetleri ile oynanan oyunlar ile yapılmaktadır.”dedi.

Daha sonra kürsüye gelen 3. OrduKomutanı İsmail Serdar Savaş “ Erzincan halkına “Kahraman Erzincanlılar” diye hitap ederek, yaptığı konuşmada; “Bana kadar her şey söylendi. Ben bir şey söyleyeceğim sizlere; sizleri çok seviyorum. Biz ordusuyla, milletiyle bir bütünüz. Bütün olmaya devam edeceğiz.”dedi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise yaptığı konuşmada Cübbeli ve kravatlı teröristlerle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, Erzincan da FETÖ/PDY operasyonu kapsamında bugüne kadar tutuklanan personel sayısını açıkladı.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Erzincan Belediyesi tarafından kurulan dev ekrandan İstanbul Yenikapı’ da düzenlenen mitinge bağlanıldı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR