Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
MİLLİ İRADE İÇİN NÖBETE DEVAM

Buradasınız: Haberler - Milli İrade İçin Nöbete Devam

568 görüntülenme - Tarih: 01.08.2016    YAZDIR

Erzincan’da Milli İrade Nöbetleri hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla devam ediyor.

 

31 Temmuz Pazar akşamı da yine kent merkezindeki Dörtyol Meydanı binlerce hemşehrimizi tarafından dolduruldu. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut ve Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş, Erzincan Belediyesi Başkan Yardımcıları, İl Protokolü, Sivil Toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 17 gündür Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbeti tutan hemşehrilerimizi selamlayan Erzincan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy “15 Temmuzdan bu yana bu meydanı hiç boş bırakmadık. Milletimizin iradesine zincir vurmak isteyenler şerefli ordumuzdan birer birer temizleniyor. Bu vatan hainleri en ağır cezaya çarptırılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizi bölmek ve parçalamak için uğraşanlar bilmelidirler ki sizler var olduğunuz müddetçe asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Kıymetli hemşehrilerim 17 gündür ülkemizin bütün meydanlarında tüm dünyaya demokrasi dersi veriyoruz. Tabi bu arada dostumuzu ve düşmanımızı da tanıma fırsatı bulduk. İkiyüzlü Avrupa devletleri bir kez daha hain yüzlerini bizlere gösterdiler. Yurttaşlarımızın Almanya’da gerçekleştirdikleri mitinge Cumhurbaşkanımızın canlı bağlantı yapmasına müsaade etmediler. Havaalanlarına “Türkiyeye gitmeyin” diye yazılar astılar. Türk Bayrağını asmayı, taşımayı yasakladılar. Millet olarak bunları asla unutmayacağız.” Dedi.

 

Konuşmaların ardından barkovizyonda darbe gecesi görüntüleri ve klipleri yayınlanırken,  aşıklar tarafından darbe karşıtı deyişler okundu.

 

Sabah namazına kadar meydanlarda bekleyen Erzincanlılar, sabah namazını toplu olarak eda ettikten sonra Dörtyol’dan ayrıldılar.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR