Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN’DA TOPLU BAYRAMLAŞMA GELENEĞİ BOZULMADI

Buradasınız: Haberler - Erzincan’da Toplu Bayramlaşma Geleneği Bozulmadı

1461 görüntülenme - Tarih: 05.07.2016    YAZDIR

Erzincan’da toplu bayramlaşma geleneği bu yıl da devam etti. Belediye Kültür Evi arkasında gerçekleştirilen törene Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Av. Serkan Bayram, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Tümg. Selçuk Bayraktaroğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Siyasiler , il protokolü, askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

İlk konuşmayı il müftüsü Yavuz Karabayır gerçekleştirdi. Karabayır konuşmasında özellikle arefe günü Medine'de ve geçtiğimiz hafta İstanbul'da meydana gelen terör eylemlerine dikkat çekti ve bu sıkıntılı günlerin geçeceğine inandığını söyledi.

Daha sonra bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy da son günlerde ülkemizde ve İslam coğrafyasında gerçekleşen terör eylemlerini kınadı.Başsoy sözlerine söyle devam etti:

Gerçekleşen menfur hadiseler bizleri çok üzdü. Ramazan ayı boyunca huzurumuza kast edenler yine boş durmadılar ve 2023, 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerleyen Türkiye'nin önünü kesmek için çaba sarf ettiler.Bizler Şehitlerimizin acısını bağrımıza gömdük ve yolumuza dimdik devam ediyoruz. Allah CC bizlere huzur dolu bayramlar nasıp etsin inşallah.

Başkan Başsoy'u müteakiben mikrofona gelen Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram ve Sebahattin Karakelle de birlik beraberlik mesajları vererek katılımcılar nezdinde tüm Erzincanlıların bayramını kutladılar.

Son olarak Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş bir konuşma yaptı.Konuşmasına Erzincanlıları selamlayarak başlayan vali Arslantaş tüm katılımcıların bayramını kutladı. Arslantaş ayrıca ramazan ayı içerisinde gerçekleşen terör hadiselerine de değinerek, birliğin beraberliğin en üst seviyede yaşandığı bayramların önemine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu. Daha sonrada Protokol üyeleri Huzur Evi, Polisler ve Askerlerinde içerisinde bulunduğu bir dizi ziyareti gerçekleştirmek üzere programlarına devam ettiler.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR