Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKAN BAŞSOY YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Buradasınız: Haberler - Başkan Başsoy Yürütülen Çalışmaları Yerinde İnceledi

2040 görüntülenme - Tarih: 24.06.2016    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, sabah erken saatlerde başlayarak, gece geç saatlere kadar kent genelinde yürütülen çalışmaları yerinde inceliyor.

 

24 Haziran Cuma günü öncelikle Mimar Sinan, Mengüceli mahallelerinde ve 75. Yıl bulvarı üzerinde bulunan refüjde gerçekleştirilen yeşil alan çalışmalarını inceleyen Başkan Başsoy, daha sonra bu alanda güvenliğimizi sağlayan polis memurlarıyla sohbet etti. Ardından Ekşisu bölgesini ziyaret ederek, mesire alanında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Başsoy burada yaptığı   açıklamada  “Ekiplerimiz mevcut park ve yeşil alanların bakım çalışmaları yapıyor. Bu amaçla tüm yeşil alanlarımızı otomatik sulama sistemleri kurarak daha verimli bir şekilde sulanmasını sağlıyoruz. Yeşil alanlara, kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz çiçek ve ağaç fidanları dikiyoruz.  Amacımız halkın ortak kullanımına açık tüm alanları temiz, sağlıklı ve bakımlı halde tutmaktır. Yeşil alanlardaki bakım çalışmaları periyodik aralıklarla devam edecektir” dedi.

 

Yapılan çalışmalar ile Ekşisu mesire alanının Türkiye’nin en güzel mesire alanlarından biri olacağını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Toplumumuzun yoğun olarak kullandığı Ekşisu mesire alanında gerekli çalışmaları gerçekleştirerek yeni bir mesire alanı ortaya çıkarıyoruz. Burada yaklaşık 2 senedir çalışmalarımızı sürdürüyoruz.180 dekarlık alanın %70 kısmına otomatik sulama sistemi kuruldu en kısa sürede tamamına yaygınlaştıracağız. Ayrıca yeni yürüyüş yolları, barbeküler, kamelyalarla donattık ve 5000 araçlık bir otoparkı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirdik. İnşallah önümüzde ki aylarda buradaki çalışmaları tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. ” dedi 

 

Gerçekleştirilen incelemelerde Başkan Başsoy’a Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı eşlik etti.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR