Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
20 KM’LİK KANALİZASYON HATTI YENİLENİYOR

Buradasınız: Haberler - 20 Km’lik Kanalizasyon Hattı Yenileniyor

2125 görüntülenme - Tarih: 16.06.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi ihtiyaç duyulan bölgelerde kanalizasyon çalışmalarına devam ediyor.

 

Atatürk Mahallesi Aydınlıkevler bölgesi, Bahçelievler Mahallesi ve Kazımkarabekir Mahallesinin bir bölümünde yürütülen çalışmaların akabinde bu bölgelerde ertelenen asfalt ve kaldırım çalışmaları da en kısa sürede tamamlanacak.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre bırakma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda çevresel yatırımlara çok önem veriyoruz. Yağmurlu havalarda zemin altındaki katlarda problem yaşayan bölgeler tespit edildi. Bu bölgelerde kanalizasyon şebekesinden kaynaklı problem yaşanmaması için şebekeyi yeniliyoruz. Cansuyu projesi 2. Etap çalışmaları kapsamında şehir genelinde 20 km kanalizasyon çalışması yürütüyoruz. Atatürk Mahallesi Aydınlıkevler Bölgesi, Bahçelievler Mahallesi ve Kazımkarabekir Mahallesi’nde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

 

Çalışmaların tamamlandığı bölgelerin yepyeni bir kimliğe kavuşacağını sözlerine ekleyen Başsoy “Bu mahalleler altyapı problemini tamamen çözülmüş mahalleler olacak. Kanalizasyon çalışması tamamlanan bölgelerde kaldırım çalışmalarına da başladık ve ardından asfalt dökülecek. Bu yıl 125 Km kaldırım ve 40 Km asfalt hedefliyoruz”  dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR