Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞBAKANIMIZ BİNALİ YILDIRIM ŞEHRİMİZİ ZİYARET ETTİ

Buradasınız: Haberler - Başbakanımız Binali Yıldırım Şehrimizi Ziyaret Etti

919 görüntülenme - Tarih: 04.06.2016    YAZDIR

Başbakanımız Binali Yıldırım çeşitli temaslarda bulunmak  ve 188 projenin açılışını yapmak üzere Erzincan’a geldi.

Başbakan olarak ilk kez Erzincan’a gelen Başbakanımız Binali Yıldırım’a Eşi Semiha Yıldırım hanımefendi ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan eşlik etti.

Başbakan Yıldırım, havalimanında İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, bölge illerinin valileri, milletvekilleri belediye başkanları, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda hemşehrimiz tarafından karşılandı.

Daha sonra Erzincan Valiliğini ve 3. Ordu Komutanlığını ziyaret eden Başbakanımız Binali Yıldırım buradan kendi isminin verildiği TOBB Binali Yıldırım Kız İmam Hatip Lisesi’nin açılışını yaptı.

Başbakanımız Binali Yıldırım ardından 188 projenin açılışının gerçekleştirileceği alana geçti.

Törene Başbakan Yıldırım, havalimanında İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, bölge illerinin valileri, milletvekilleri belediye başkanları, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Yeniden dirilişin yeni lideri, Sayın Başbakanım ve Saygıdeğer Hanımefendi.

Toprağınıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bugüne kadar bu şehri hiç bir zaman yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün şehrimize teşriflerinizin, bizler için daha bir anlam, daha bir sevinç ve daha bir gurur ifade ettiğini de özellikle belirtmek istiyorum.

Öncelikle, şahsım ve hemşehrilerim adına teşriflerinizle bizleri şereflendirmenizden ve bu sevinci bizlere yaşatmanızdan dolayı sizlere ve nezdinizde gelen tüm konuklarımıza da teşekkürlerimi sunarak onlara da hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum” dedi

Başbakanımız Binali Yıldırım ise "Ekmeğini yiyen, suyunu içen evladınız sorumluluğu aldı. Sizlere teşekkür ediyorum. Ülkeme söz veriyorum, aziz milletime layık olmaktan başka bir davam yoktur. Bu can bu tende olduğu müddetçe al bayrağımızı en yükseklere çıkarmaya; tek millet, tek vatan, tek bayrak uğruna milletimizin başına bela olan bu terörü yok etmeye azmettik, yemin ettik. 

AK Parti Genel Başkanlığım, Başbakanlığım belli olduktan sonra, Erzincan'ın gösterdiği muhabbete, sevgiye teşekkür etmek için aranızdayım. Erzincan 24 ayar insanların yaşadığı topraklardır. Erzincan benim şehrim, Erzincan birliğin, beraberliğin, kardeşliğin şehridir. Erzincan'a, Türkiye'ye hizmet etmekten gurur duyuyorum.

Türkiye'nin her şehri benim için Erzincan'dır, İzmir'dir. Ülkemin her köşesine hizmet götürmek, eser yapmaktan çok büyük onur duydum.

Bugün hem bir hasret giderelim, hem de 188 eseri hemşerilerimize kazandırdık, onun açılışını yapalım dedik. Bu toplu açılışımızın Erzincanımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu hizmetlerin bittiğini düşünmeyin. Nice nice eserleri, nice nice hizmetleri yaparız. Tutarı 200 milyonu geçen 188 eserin açılışını yapıyoruz. Hastaneden, dersliklere, içme suyu tesislerinden lojmanlara kadar yaptığımız bu eserler hayırlı olsun. 

Bugün farklı bir heyecan, farklı bir mutluluk yaşıyorum, çünkü memleketimdeyim. Türkiye'nin başbakanıyım ama her şeyden önce Erzincanlıyım. 

Eğitim alanında 13 tane yeni eseri Erzincan'a kazandırdık. 2 yeni lise az önce açılışını yaptım, Kız İmam Hatip Lisesi çok güzel olmuş yurduyla spor salonuyla. İlköğretim okulu, anaokulu, yurt, lojman, kütüphaneler, bilgisayar odaları, spor salonları... Her ilçemiz kıymetli ama bugün açtığımız Tercan'da, İliç'de, Refahiye'de yapılan eserler var. Refahiye Devlet Hastanesi ve Tercan Devlet Hastanesi'nin de açılışını yapıyoruz. Emniyet mensuplarımızı da unutmadık. 224 dairelik polis lojmanı yaptık. Onlar için ne yapsak onu hak ediyor. Devlet Hava Meydanlarımızın, Özel İdaremizin, belediyenin yaptığı tesislerin de açılışını yapıyoruz. 

Erzincanımızın daha güzel, daha rahat, daha huzurlu yapacak eserleri birer birer kazandırıyoruz. Alın teri dökerek, akıl teri dökerek güçlü Erzincan'ı, güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz. Ekonomiyi de farklı bir düzeye getiren partinin adı AK Parti'dir. Krizlerde durmak yok yatırıma devam diyerek, ülkemizi krizlerden koruyarak, istikrarımızın devamı için çalışan bir AK Parti iktidarı var. 

İlk görevi aldığımda, milletim rahat olsun bu terör belasını, milletin gündeminden çıkaracağız. Bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Operasyonlarımız terör örgütünün kayıtsız şartsız bütün silahlarını teslim edinceye kadar devam edecek. Askerimizin, polisimizin, sivil vatandaşımızın güvenliği sağlanana kadar mücadelemiz artarak devam edecek. Terör örgütünün vatandaşlarımız gibi o bölgede yaşayan Kürt vatandaşlarımız gibi sorunu yok. Sorun Kürtlerin terör örgütü sorunudur, PKK sorunudur. Terör örgütüne, onların yandaşlarına destekçilerine, siyasi uzantılarına; Türkiye tek vatan olarak, tek millet olarak, tek devlet olarak, tek bayraklı bir millet olarak ilelebet yoluna kararlılıkla devam edecek. Kimse bizi bu yoldan döndüremez.

 

anayasayı da yapacağız, milletimizin gönlünü de yapacağız, yolunu da yapacağız, geleceğini de inşa edeceğiz " dedi

Konuşmaların ardından açılış töreni gerçekleştirildi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR